Novotná Hana

třídní učitelka 1. třídy

novotna@zs-kaplickeho.cz

Motto: „Non scholae, sed vitae discimus.“ – „Neučíme se pro školu, ale pro život.“                                                                                                                      Seneca

Pocházím z malého podkrkonošského městečka Semily. Už od dětství mě provázela muzika, tvoření, výtvarno, tanec. Navštěvovala jsem hudební školu, kde jsem chodila do pěveckého sboru, učila se hrát na kytaru a tancovala. Ve volném čase mě babička vedla s velkou trpělivostí a láskou k ručním pracem – pletení a háčkování. I když jsem toužila po základní škole jít na uměleckou školu, mé kroky z vůle rodičů směřovaly na Obchodní akademii. Stále jsem však cítila, že potřebuji kolem sebe to tvořivé, muziku, a tak jsem v roce 2002 byla přijata na dálkové studium Vyšší odborné školy v Litomyšli – obor Speciální pedagogika. V té době jsem aktivně hrála divadlo, znovu se přihlásila do hudební školy a začala se učit na klarinet. V roce 2004 mi však do života vstoupil můj první syn a školu jsem ukončila. Během mateřské jsem chodila na keramiku do semilské waldorfské školy a poznala mnoho úžasných lidi, kteří na škole učili a rodičů, kteří tam měli svoje děti. Waldorfská pedagogika mě velmi oslovila, a tak když jsme se rozhodovali, kam syn nastoupí do školky, volba byla jasná. V roce 2008 náš život obohatilo druhé dítě-dcera a o dva roky později jsme se přestěhovali do Liberce. Dcera v Liberci chodila do Lesní waldorfské školky a já tam chvíli pracovala jako průvodce. V roce 2013 a 2014 se naše rodina rozrostla o další dvě úžasné bytůstky – syna a dceru. Obě děti pak chodily jako starší dcera do lesní waldorfské školky a já tam občas vypomáhala jako průvodce. Waldorfská pedagogika mě tedy provázela u všem mých čtyřech dětí. V roce 2018 jsem si otevřela obchůdek s dětskou barefoot obuví, kde jsem byla šťastná a práce s dětmi mě moc bavila. Uvědomovala jsem si, že práce s dětmi je to, co mě naplňuje, to je cesta, kterou bych měla jít, a tak když v lednu 2020 přišla nabídka jít dělat asistentku pedagoga do 1. třídy waldorfské školy, moc ráda jsem ji přijala. V té době už jsem tam chodila dělat korepetici na eurytmii. Záhy pak přišla i nabídka stát se třídní učitelkou budoucích prvňáčků a s vědomím velké odpovědnosti a pokory jsem se začala připravovat na nové životní poslání. Absolvovala jsem Letní waldorfský seminář v Semilech a nastoupila do tříletého semináře Waldorfský učitel. 

V září 2020 mi do života vstoupilo 20 úžasných dětských bytostí, se kterými mohu učit se, poznávat, radovat se, sdílet, zpívat a tvořit. Děti jsou pro mě úžasná inspirace a velcí učitelé.

Ve svém volném čase pracuji jako instruktorka lezení. Ve škole vedu kroužek kytary a lezení. A o prázdninách jezdím jako vedoucí na stanový tábor, kam jsem se před 3 roky vrátila po 18 ti leté pauze. Mým velkým koníčkem je muzika. Hraji na kytaru, ukulele, flétnu a taky jsem si splnila svůj sen a pořídila si kontrabas.

Zpět

Menu