Michaelská slavnost a podzimní setkání

29+30/9/2021

V Michaelském období pěstujeme odvahu, sílu, vůli a odhodlání, abychom mohli s novou odvahou vykročit do listopadového šera a z něho pak do světla adventního a vánočního času. Prožití Michaelského svátku pomáhá dětem nalézt vnitřní odhodlání k dobrým činům.

 

Ve středu 29. září měly děti Waldorfských tříd v Liberci možnost okusit sílu odvahy a odhodlání překonat něco, z čeho mám obavu, možná i strach. Překonat sám sebe a svojí vůlí překročit pocit nebezpečí, nepohodlí a nejistoty …..

 

Každá třída si svátek Michaela prožila po svém.

Ti menší se vydali po cestě za drakem, netuše, zda drak bude opravdový, jaký a zda-li vůbec … po lesní pěšině zcela sami. Pro některé z nich to bylo možná i po prvé, kdy se na zarostlé lesní cestičce ocitly osamocení.

Čtvrťáci překonaly samy sebe, když si na vlakovém nádraží v Jizerských horách nasadili na záda těžký batoh se svým spacákem, karimatkou a jídlem na dva dny a vynesly si ho na Mariánskohorské boudy. V romantice zašlých časů společně přenocovali, za svitu svíček a praskání ohně v kamnech.

Žáci páté třídy zase ochutnali něco z trémy a nejistoty vystoupit se svým zpěvem a hrou na flétnu před návštěvníky českodubského kostela.

 

Druhý den odpoledne jsme se sešli po dlouhé době zase všichni – učitelé, rodiče, děti a užili si krásný podzimní den. Praskání ohně, skvělé dobroty z darů podzimu, pouštění draků ….

 

Děkujeme rodičům za jejich pomoc při přípravě tohoto krásného setkání.

Menu